Webmaster Turkiye Formu

Tam Versiyon: Google Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Google Hakkında Bilmeniz Gerekenler
İnternet'e bağlı olarak hizmet geliştirme ile bünyesinde barındırmış olduğu Goole, çevrimiçi bilgiler dağıtımı,internet aramaları ve reklam alanında yatırım sağlayan uluslu Amerikan şirketidir.

Google Arama Tercihleri Nelerdir?
Google'da, aramakta olduğumuz kişi veya kişiler, kavram ya da olayların tam karşılığını bulabilmesi adına  bizlere çeşitli arama tercih fırsatları sunmaktadır. Google arama sayfamızın hemen üst bölümünde yer alan arama tercih filtrelerini kullanarak istediğimize uygun şekilde aramalar yapabilir veyahut daha hızlı bir şekilde istediğimiz sonuca ulaşabiliriz.
Google arama tercihleri;
Haberler
Görseller
Videolar
Alışveriş
Haritalar
Kitaplar
Uçuş Arama
Finans
Dil ve Zaman
 
Bunların dışında aramalarımızı çeşitli küçük filtreler ile de sınırlandırabiliriz.

Google Arama Sistemi Çalışma Yapısı

Google arama motorumuzda klasik normal bir arama yaptığımızda, bunlara karşılık olarak  istediğimiz binlerce web sayfa arama sonucu bulabiliriz. Google bu sonuçları belli bir tekniğe göre aram sağlar, bulur ve sıralama yapar. Bu sıralama olayı da şu şekilde gerçekleşir;


Arama yapacağımız zaman arama sayfamıza yazdığımız kelimem izin, anlamı doğrultusuna karşılık gelmesi gibi kavramların, dillerini ve bu kelimemizi aratma yapan diğer insanların ortak alanına göre bir yol çizer.

Teşekkürler.