You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Etherium ve Bitcoin Üzerinden Madencilik Nasıl Yapılır?

Etherium ve Bitcoin Üzerinden Madencilik Nasıl Yapılır?

Etherium ve Bitcoin Üzerinden Madencilik Nasıl Yapılır?
Site Adı: Minershop
Site Adresi : minershop.org
 
Site İçeriği & Amacı :
 
Sanal para sistemleri kriptografik şifreler ve matematiksel problemlerle kilitlenmiş blok zincirlerinden oluşmaktadır. Kullanıcılar kendi aralarında yaptıkları her coin transferi sonrası bu transfer topluma duyurulur. Ve madencilik yapan kullanıcılar bu matematiksel problemleri çözerek transfer işlemlerini onaylayarak yeni coin üretebilmekte ve ödül coinler kazanabilmekte. Etherium ve Bitcoin sistemlerindeki bir diğer farklılıkta madencilik işlemlerinin yapılma yöntemidir. Etherium’da madencilik işlemi GPU ekran kartları aracılığı ile yapılırken Bitcoin’de ise ASIC gibi Bitcoin üretim makineleri aracılığı ile yapılmaktadır.
 
Madencilik cihazları almak isteyen kişiler kimi zaman önceliklerini ucuz mining makinesi verebilmektedir. Fakat Bitcoin kazma cihazı alırken sadece fiyata öncelik vermek yerine işlemcisi güçlü ve profesyonel cihazların tercih edilmesi önerilmektedir.
 
İşlemcisi zayıf btc üretim makinaları kullanıcıların sıkıntı yaşamasına neden olabilmektedir. Antminer cihazları kullanarak madencilik yapmak isteyen kullanıcıların bu cihazları alırken dikkat etmeleri gereken hususlar şu şekilde sıralanabilmektedir,
 
1- Hızlı soğutma özelliği olan Bitcoin kazma cihazları tercih edilmelidir.
2- Satın alınacak bitcoin üretim cihazlarının birinci sınıf olması son derece önemlidir. Böylece alınan btc üretim makinelerinin kullanım ömürleri daha uzun olacaktır.
3- Bu cihazları alırken güvenilir bir internet adresinden alışveriş yapmanızı tavsiye ederiz.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Turkiye Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.