Skip to main content

WMTÜRKİYE

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız!

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Google Hakkında Bilmeniz Gerekenler

1
104

Konu

Thumbs Up #1
Google Hakkında Bilmeniz Gerekenler
İnternet'e bağlı olarak hizmet geliştirme ile bünyesinde barındırmış olduğu Goole, çevrimiçi bilgiler dağıtımı,internet aramaları ve reklam alanında yatırım sağlayan uluslu Amerikan şirketidir.

Google Arama Tercihleri Nelerdir?
Google'da, aramakta olduğumuz kişi veya kişiler, kavram ya da olayların tam karşılığını bulabilmesi adına  bizlere çeşitli arama tercih fırsatları sunmaktadır. Google arama sayfamızın hemen üst bölümünde yer alan arama tercih filtrelerini kullanarak istediğimize uygun şekilde aramalar yapabilir veyahut daha hızlı bir şekilde istediğimiz sonuca ulaşabiliriz.
Google arama tercihleri;
Haberler
Görseller
Videolar
Alışveriş
Haritalar
Kitaplar
Uçuş Arama
Finans
Dil ve Zaman
 
Bunların dışında aramalarımızı çeşitli küçük filtreler ile de sınırlandırabiliriz.

Google Arama Sistemi Çalışma Yapısı

Google arama motorumuzda klasik normal bir arama yaptığımızda, bunlara karşılık olarak  istediğimiz binlerce web sayfa arama sonucu bulabiliriz. Google bu sonuçları belli bir tekniğe göre aram sağlar, bulur ve sıralama yapar. Bu sıralama olayı da şu şekilde gerçekleşir;


Arama yapacağımız zaman arama sayfamıza yazdığımız kelimem izin, anlamı doğrultusuna karşılık gelmesi gibi kavramların, dillerini ve bu kelimemizi aratma yapan diğer insanların ortak alanına göre bir yol çizer.

En son düzenleme: 12-08-2020, 06:35: admin.
Alıntı
#2
Teşekkürler.
Alıntı

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da