You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Google Meet Yeni Özellik

Google Meet Yeni Özellik

Google Meet Yeni Özellik
Google Meet, 2020 yılında hiç kullanılmadığı kadar kullanıldı. Milyonlarca kişinin sanal ortamdan toplantılara katılması, derslerine girmesi ya da sevdikleriyle görüntülü konuşma gibi eylemleri gerçekleştirmesi, video konferans uygulamalarına olan talebi da artırdı. Google Meet de talebin artış gösterdiği uygulamalar arasında yerini alıyor. Toplantı başlatmanın oldukça kolay olduğu uygulama arayüzü yeni kullanıcıların uygulamaya dahil olmasıyla fonksiyonel özellikler kazanmaya başladı. Kısa süre önce Google Meet yeni seçenekler kazandı.

Google Meet yeni seçenekler ile toplantı oluşturmayı sağlıyor

Google Meet, kullanıcılardan daha fazla talep gelmesinin ardından yeni özellikler kazanmaya başlamıştı. Geçen nisan ayında Google Meet’in Gmail entegrasyonunun sağlandığını sizlere duyurmuştuk, böylelikle görüşmelerin etki alanı genişletilmişti. Şimdi ise Google’ın video konferans uygulaması için daha pratik bir arayüz sunuyor.

Normalde bir Google Meet toplantısı başlatmak için bir takma ad oluşturmanız veya Google’ın sizin için bir tane oluşturmasına izin vermeniz gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra size başkalarıyla paylaşabileceğiniz bir bağlantı veriyordu. Google şimdi bu süreci meet.google.com adresinde yeni bir arayüzle hızlandırıyor. Yani kullanıcılar artık bir toplantı adı belirmek zorunda değil. Anlık toplantı sayesinde bu zorunluluk ortadan kalkmış oluyor.


Kullanıcılar artık yeni bir toplantı oluşturmak için tıkladıklarında, ‘ daha sonrası için toplantı oluştur, anlık toplantı başlat veya Google Takvim’de planla‘ seçenekleriyle karşılaşıyor. Size uygun olan seçeneği seçtiğinizde ise kolaylıkla toplantı başlatabiliyorsunuz.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Turkiye Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.